В Україні у червні прискорилася інфляція

Источник: perec.info
Госстат инфляция
В Україні у червні прискорилася інфляція

Споживча інфляція в Україні у червні 2020 року у річному вимірі – у порівнянні з червнем 2019 року – становила 2,4%, прискорившись з 1,7% у травні.

Як повідомляється на сайті Державної служби статистики України, у порівнянні з попереднім місяцем споживчі ціни у червні зросли на 0,2%, а від початку року - на 2%.

За інформацією Держстату, на споживчому ринку в червні у порівнянні з травнем цього року ціни на харчові продукти і безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 8,4%) подорожчали фрукти, на 2,3-0,4% зросли ціни на м'ясо птиці, вершкове масло, хліб, соняшникову олію, яловичину, сметану. Водночас на 4,7% подешевшали овочі, на 1,3-0,9% - молоко, цукор, рис, сало, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

У річному вимірі найбільше зростання цін в червні зафіксовано на фрукти - 23,8%, алкогольні напої та тютюнові вироби - на 11,8%, хліб і хлібопродукти - на 9%, молоко - 6,5%.

Найбільше зниження цін у червні в річному вимірі зафіксоване на природний газ (40,4%), водопостачання (23%), пальне і масла (15,7%), овочі (15,9%), яйця (10,4%).

Держстат нагадав, що дані наводяться без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також окупованих територій у Донецькій і Луганській областях.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть