Експерти назвали топ-5 продуктів харчування, від яких псуються зуби

Источник: perec.info
Експерти назвали топ-5 продуктів харчування, від яких псуються зуби

Продукти, які ми вживаємо, впливають на стан не тільки нашого здоров'я, але і зубів. Тому важливо знати, які продукти руйнують наші зуби.

Про це повідомляє Healthline.

  • Сухе печиво

Протягом багатьох років пацієнти дивувалися, коли їм говорили, що печиво, а не цукерки, є найнебезпечнішою їжею для здоров'я порожнини рота.

Річ у тому, що вуглеводи в печив швидко розкладаються в роті і є поживними для вживання патогенними бактеріями. Коли бактерії руйнуються, вони виділяють на зуби кислоту, що може привести до утворення зубного нальоту і руйнування зубів.

Але якщо ви так дуже любите печиво, що не готові з ними розпрощатися, то спробуйте такі, які зроблені тільки з насіння і горіхів, без пшениці.

  • Сухофрукти

Термін "фрукти" звучить, як здорова їжа, але сухофрукти позбавлені рідини. Те, що в них залишилося, схоже на липку карамель, яка руйнує порожнину рота.

При цьому цільні фрукти набагато корисніше для здоров'я порожнини рота, частково через воду, яку вони містять.

  • Солодка вода (і навіть дієтична)

Крім високого вмісту цукру, всі газовані напої - навіть ті, які з нульовим вмістом калорій - містять багато кислоти. За шкалою рН багато звичайних безалкогольних напоїв мають рейтинг від 2 до 3, що є дуже кислими навіть у порівнянні з напоями, такими як кава.

Кислотність такого рівня в роті, швидше за все, буде сприяти розкладанню, запаленню ясен і загальному дисбіозу мікробіома порожнини рота.

Якщо ви хочете побалувати себе газованою водою, але захистити свої зуби, пийте її протягом короткого періоду часу - не ковтайте годинами поспіль - і відразу після цього промийте водою зуби. Зачекайте близько 45 хвилин, потім почистьте зуби.

  • Комбуча (чайний гриб)

Комбучу зазвичай вважають здоровим напоєм, оскільки він містить корисні бактерії і багато антиоксидантів, які допомагають організму боротися з хворобами.

Однак багато різновидів чайного гриба містять значну кількість доданого цукру і фактично не містять активних бактерій. В цьому випадку переваги можуть переважити недоліки.

Щоб отримати чайний гриб, корисний для здоров'я порожнини рота і кишківника, знайдіть той, в якому є видимі частки - залишки від симбіотичної культури дріжджів, які використовувалися для його приготування, - і без додавання цукру.

По закінченню вживання, прополощіть рот водою, а потім через 45 хвилин почистьте зуби.

  • Квасоля і сочевиця

У квасолі і сочевиці присутня фітинова кислота, яка може сприяти руйнуванню зубів. Фітинова кислота може ускладнити засвоєння зубами таких поживних речовин, як кальцій, фосфор, вітамін D і магній, що сприяє виникненню карієсу.

Щоб усунути фітинову кислоту, замочіть боби, сочевицю і інші злаки на ніч, перш ніж з'їсти їх. Ви також можете купити пророслі зерна.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть