"Найбрудніше – це гроші": лікар-інфекціоніст дала поради щодо коронавірусу

Источник: perec.info
советы Covid-2019
"Найбрудніше – це гроші": лікар-інфекціоніст дала поради щодо коронавірусу

Коронавірус продовжує поширюватися Україною. Як мінімізувати ризики підхопити інфекцію – розповіла завідуюча інфекційним відділенням Гощанської центральної районної лікарні Любов Мандіна.

"Якщо говорити про коронавірус, то найважливіші кроки, які ми мусимо зробити – це вакцинація та ізоляція. Боятися не потрібно, ми вже працювали з коронавірусом в 2003. Тоді це був важкий гострий респіраторний синдром (SARS), який локалізовано. Але потрібно розуміти, що вірусні хвороби – це мікроорганізми здатні до мутації", – заявила жінка.

Лікар зазначила, що найімовірніше, 80% населення перехворіє коронавірусом, але це відбудеться легко. Частина заражених взагалі може й не помітити хворобу.

"15% хворітимуть вже важчими формами і тільки 5% потребуватимуть інтенсивної терапії. У зоні ризику літні люди, ті, хто має хронічні хвороби, цукровий діабет чи підвищену масу тіла", – розповідає вона.

Інфекціоніст додала, що паніка і страх мають властивість створювати імунодефіцит. Тому їх насамперед треба відставити убік. Також Любов дала слушні поради, як мінімізувати ризики підхопити інфекцію:

  • особливо потрібно берегти своїх батьків, бабусь і дідусів;
  • карантин так карантин: залишаючись вдома ви піклуєтеся не тільки про себе і свою родину, а й допомагаєте медикам, тобто рятуєте життя;
  • руки миємо з милом часто і регулярно. До речі, найбрудніше – це гроші. Зменшуйте контакт з готівкою і візити до банків;
  • загартовуємо імунітет – спорт, правильне харчування, хороший сон.

"За майже 40 років досвіду роботи в інфекційному відділення я бачила різні віруси і різні форми захворювань. Ми впоралися тоді, впораємося й зараз", – підсумувала лікар.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть