На Землю повернулось вино, яке рік перебувало у Космосі

Источник: perec.info
космос виноробство
На Землю повернулось вино, яке рік перебувало у Космосі

Ящик з дванадцятьма пляшками вина, які пробули цілий рік на борту Міжнародної космічної станції (МКС), повернувся на Землю. Разом з “червоним сухим” повернули та виноградну лозу відомих сортів — Мерло і Каберне Совіньон. Після виконаної місії капсула SpaceX Dragon приземлилася в Мексиканській затоці. 

Продукти були відправлені на МКС компанією Space Cargo Unlimited, спеціалізацією якої є біологічні дослідження в космосі.

Протягом року вино і лоза піддавалися впливу невагомості та підвищених доз радіації, ніж на поверхні планети. Метою вчених було зрозуміти, як зробити та вино і лозу більш витривалими на Землі, клімат якої змінюється.

Цікаво, що на Землі зберігалися “близнюки” цих продуктів — таке ж вино і така ж лоза. Вони перебували в однакових умовах у спеціальних циліндрах. Тепер ученим належить з’ясувати, які зміни відбулися з “земним” і “космічним” вином і лозою.

Пляшки планують відкоркувати в кінці лютого в Бордо, в рамках спеціальної дегустації. Французькі сомельє оцінять смак вина і повідомлять, як на нього вплинула мікрогравітація і підвищена радіація. Також напій буде перевірений в лабораторії.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть