Кабмін пропонує закласти у держбюджет 2 млрд грн на оновлення шахт, – Гриб
Народний депутат Вікторія Гриб прокоментувала ситуацію, яка склалася в останні роки у вугільній галузі України.
“Проблема у 2019 році була не в нестачі вугілля, а саме в тому, що у нас був профіцит вугілля. У зв’язку з тим, що споживання електроенергії впало майже на 10% в країні, ми ж розуміємо, в зв’язку з цим впало також споживання вугілля”, – зазначила Гриб.
На думку народного депутата, це також послужило причиною того, що дуже багато шахтарів змушені були йти в простой, і зупинялися цілі підприємства.
“В Україні взагалі, на превеликий жаль, на сьогоднішній день криза в енергетичній галузі така, якої не було останні 20 років. І проблема зараз не тільки, напевно, з теплими зимами, які ми спостерігаємо останнім часом, але в Україні величезна проблема – це все-таки спад промисловості. Чим більше ми відчуваємо спад промисловості, тим менше ми споживаємо електроенергії. І ось тут якраз вугільні підприємства перебувають у дуже серйозній ситуації – і вугільники, і теплоенергетики”, – наголосила вона.
Вікторія Гриб розповіла, що Кабінет міністрів пропонує закласти в держбюджет України на 2021 рік 2 млрд гривень на оновлення технічного оснащення шахт.
“У цьому році міністр енергетики пропонує наступний варіант, щоб обов’язково в бюджет зараз було включено два млрд гривень на технічне оснащення шахт. Якщо цього не зробити, то у нас будуть тривати такі ж проблеми з виплатою заробітної плати шахтарям. Але вирішувати проблему необхідно сьогодні з декількох сторін”, – повідомила народна депутатка.
Так, за її словами, під керівництвом прем’єрміністра Дениса Шмигаля при Кабінеті міністрів вже створено Координаційний центр з трансформації вугільних регіонів.
До нього увійшли представники різних міністерств: енергетики, фінансів, економіки, регіонального розвитку та ще ряду інших відомств. Перше засідання заплановане на 8 жовтня 2020 року.
- Генштаб: по состоянию на 27 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 735410 солдат
- Генштаб: по состоянию на 26 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 733 830 солдат
- Генштаб: по состоянию на 25 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 732 350 солдат
- Генштаб: по состоянию на 24 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 730 740 солдат