Кабмін розпочав створення Національної економічної стратегії-2030

Источник: perec.info
Кабмін розпочав створення Національної економічної стратегії-2030

Під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігоря Петрашка відбулося установче засідання робочої групи з розробки Національної економічної стратегії-2030 яка є ініціативою президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, сказано в повідомленні прес-служби Мінекономіки.

За словами Петрашка, Україна невідкладно повинна відійти від моделі розвитку, в якій конкурентні переваги обумовлені використанням природних ресурсів і дешевої робочої сили.

«Замість цього ми повинні побудувати інноваційну модель, пріоритетами якої є розвиток і торгівля продукцією з більш високою доданою вартістю, високий технологічний рівень виробництва, кваліфікована високооплачувана робоча сила, економія енергії та інших видів природних ресурсів і новаторський стиль управління. Саме на такий шлях розвитку і повинна бути спрямована наша стратегія», - цитує міністра його прес-служба.

Сама робота над стратегією почнеться з визначення конкретних економічних показників, яких повинна буде досягти країна. Головними векторами, за якими буде розвиватися Україна, називають стимули для промисловості, агросектора, видобування й IT-сектора, інфраструктури і внутрішніх перевезень, для енергетичного сектора, а також створення транспортних коридорів.

Ініціативи, закладені в стратегії, будуть виділені в державні цільові програми і почнуть реалізовуватися вже з 2021 року.

Акселераторами переходу до інноваційної моделі повинні стати зміни в підходах до державного управління, до якості економічного зростання, політиці зайнятості, до сфер охорони здоров'я та освіти.

«Для успішної розробки стратегії на платформі Центру економічного відновлення буде створено 20 робочих груп із залученням фахівців уряду, міністерств, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та бізнес асоціацій», - йдеться в повідомленні.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть