Нацбанк підвищив облікову ставку до 10% річних

Источник: perec.info
Нацбанк підвищив облікову ставку до 10% річних

Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 9% до 10% річних.

Як повідомляє БізнесЦензор, про це рішення на пресбрифінгу оголосив голова правління НБУ Кирило Шевченко.

Як зазначається у пресрелізі НБУ, таке рішення обґрунтоване реалізацією значної кількості проінфляційних ризиків і спрямоване на поліпшення інфляційних очікувань і забезпечення стійкого зниження інфляції до цілі 5%.

"Надалі реалізовуватимуться вторинні ефекти від зростання виробничих витрат бізнесу на сировину й оплату праці. Суттєвіше, ніж очікувалося, зростання зарплат підживлюватиметься підвищенням попиту на вітчизняну робочу силу як всередині країни, так і за кордоном, а також професійно-кваліфікаційними диспропорціями на ринку праці. На тлі зростання доходів населення зберігатиметься стійкий споживчий попит, який також стримуватиме сповільнення інфляції.

"Крім того, погіршення інформаційного фону на тлі геополітичного напруження наприкінці минулого року позначилося на настроях різних груп економічних суб’єктів та спричинило девальваційний тиск на гривню. Це в найближчі місяці формуватиме додатковий ціновий тиск через курсовий канал і канал очікувань", – зазначається у повідомленні.

Водночас поступовому зниженню інфляції, як очікується, сприятиме посилення монетарної політики НБУ, корекція світових цін на сировинні товари, вплив рекордних минулорічних врожаїв.

"Як і раніше, Національний банк оцінює баланс ризиків для свого базового прогнозу інфляції та процентної ставки як зміщений вгору, особливо на середньостроковому горизонті. З огляду на це Національний банк продовжуватиме цикл посилення монетарної політики й готовий діяти рішуче в разі подальшої реалізації проінфляційних чинників", – наголошується у повідомленні НБУ.

Як повідомлялося, у грудні 2021 року правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 8,5% до 9% річних.  Це рішення підтримали 7 членів комітету із 10. Решта виступила за її підвищення до 9%.

За підсумками попереднього засідання Комітету з монетарної політики правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних.

Водночас Нацбанк переглянув прогноз зниження облікової ставки протягом 2021 року. Згідно з базовим сценарієм, для повернення інфляції до мети 5% облікова ставка утримуватиметься на рівні не нижче 8,5% мінімум до третього кварталу 2022 року, а не до другого кварталу, як очікувалося у липні. Очікується також, що її рівень на кінець 2022 року становитиме 7,5% порівняно з 6,5% у попередньому прогнозі.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть