Карантин в Україні: всі подробиці, які важливо знати кожному (відео)
Через загрозу епідемії коронавірусу нового типу COVID-19 Кабінет міністрів затвердив обмежувальні заходи, які так чи інакше можуть торкнутися кожного українця. Діяти вони будуть три тижні – з 12 березня до 3 квітня.
Які саме обмеження введені в Україні та як це може вплинути на ваше життя.
Карантин у школах та заборона на масові заходи
З 12 березня всі освітні установи – дитячі садки, школи та виші – будуть закриті на карантин. Вимушені канікули також триватимуть три тижні аж до 3 квітня.
При необхідності карантин, звичайно, можуть продовжити. Хоча, як зазначили в Кабміні, є надія, що відносно скоро поширення коронавірусу піде на спад.
Ще однією обмежувальною мірою, яку затвердив уряд, є рекомендація утриматися від проведення масових заходів за участю 200 і більше осіб.
Виняток – «заходи державної необхідності». Швидше за все, мова йде про засідання Верховної ради та Кабінету міністрів.
А проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, однак без глядачів.
Карантин в Україні: кордон та авіасполучення
Починаючи з 12 березня із 219 пунктів пропуску на українському кордоні будуть працювати тільки 49.
Крім того, через небезпечний вірус Україна офіційно припиняє авіасполучення з Італією, де сьогодні лютує інфекція.
«Сьогодні було рішення, і авіакомпанії вже приступили до його реалізації, це фактично скасування авіасполучення з Італією поки. Надалі ми будемо спостерігати в тих країнах, де буде розвиватися параболічно цей вірус, ми також будемо приймати відповідні рішення, рекомендувати авіакомпаніям припиняти авіасполучення. З 219 пунктів пропуску з сьогоднышньго дня будуть працювати 49 пунктів пропуску на кордонах. Решта будуть закриті для пропуску громадян і транспорту», – повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Карантин в Україні 2020: інші обмеження та плани Кабміну
У переліку затверджених урядом обмежень та запланованих заходів:
- закупівля засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств і служб, а також для поповнення держрезерву;
- заборона до 1 червня експорту товарів протиепідемічного призначення (з метою забезпечення населення необхідними засобами захисту);
- закупівля інфрачервоного обладнання для проведення скринінгу на відстані в міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Крім того, Кабмін не виключає обмеження пересувань всередині країни у випадку поширення інфекції.
«Якщо цього вимагатиме ситуація, то в майбутньому цей крок можливий. Але це далеке майбутнє, і я сподіваюся, що ми до нього не дійдемо завдяки тим заходам, які приймаємо зараз», – зазначив Денис Шмигаль.
Карантин в Україні: відповідальність за порушення обмежень
У Києві за порушення обмежень столичним торгово-розважальних центрів і приватним школам наразі загрожує адміністративна відповідальність.
Як зазначив заступник голови КМДА Микола Поворозник, рішення про введення обмежувальних заходів є обов'язковим для всіх установ незалежно від форми власності.
«Ми говоримо про обмежувальні заходи, там є тільки адміністративна відповідальність. Коли, не дай Бог, буде введений режим епідемічного стану через коронавірусну епідемію, тоді буде наставати кримінальна відповідальність», – заявив Поворозник.
- В МОН отреагировали на скандальные завтраки киевских школьников и просят родителей и детей потерпеть
- В ОП рассказали, грозит ли Украине новый жесткий карантин
- У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатним
- Пандемия привела к росту преступлений, связанных с сексуальной эксплуатацией детей, — Интерпол