Методи та особливості застосування неруйнівного контролю

Источник: perec.info

Для оцінки технічного стану будівельних споруд та окремих матеріалів важливо періодично обстежувати їх. Щоб не пошкоджувати структури, не витрачати час на їхнє відправлення до лабораторії, активно використовують методи неруйнівного контролю. Вони дозволяють уникнути небезпечних ситуацій, пов’язаних з руйнуванням конструкцій.

Неруйнівний контроль проводиться спеціалістами з залученням особливого обладнання. Перед виїздом на об’єкт слід купити далекоміри, товщиноміри, відеобороскопи та інші інструменти, які забезпечать точність та ефективність діагностики. Широкий асортимент в одному місці представлений в інтернет-магазині SIMVOLT.

Можливості використання неруйнівного контролю

Неруйнівний контроль застосовують для перевірки будівельних споруд, газопроводів, гірничого устаткування, залізобетонних конструкцій, печей, ліфтів, фунікулерів та інших об’єктів. Процедура допоможе реалізувати наступні завдання:

  • Встановити товщину, однорідність, щільність та інші параметри матеріалів, порівняти їх з нормативними показниками.

  • Виявити наявні в конструкціях щілини, деформування, корозію, провисання та інші пошкодження.

  • Перевірити якість компонентів у місцях з’єднання.

  • Оцінити якість нанесення фарби чи лаку.

За результатами комплексного неруйнівного контролю формується звіт. В ньому вказується загальний стан конструкцій, що досліджувались, виявлені дефекти та відхилення. Процедура дозволяє встановити чи потребують об’єкти капітального ремонту або знесення через аварійний стан. Можна буде вирішити подальшу долю об’єктів.

Головні методи неруйнівного контролю

Неруйнівний контроль включає широкий спектр досліджень, які проводяться поетапно. Для кожного об’єкта або конструкції розробляється індивідуальний план діагностики, але в цілому застосовуються наступні різновиди обстежень:

  • Візуальні. Зовнішня оцінка стану конструкцій. Окрім обстеження матеріалів неозброєним оком використовують мікроскопи та відеоендоскопи, що підвищує точність дослідження.

  • Ультразвукові. Ультразвук має здатність відбиватися від конструкцій, що дозволяє формувати деталізоване зображення внутрішніх структур. Цей принцип ефективно використовується в роботі дефектоскопів, товщиномірів та іншого приладдя.

  • Радіографічні. Мають деяку схожість з ультразвуковими, але прилади, що використовують, генерують рентгенівське випромінювання. 

  • Електромагнітні. Електромагнітне поле допомагає виявити різноманітні дефекти та несправності.

  • Магнітопорошкові. Магнітне поле та порошки доцільно використовувати при обстеженні конструкцій з заліза та інших металів (арматура, залізобетонні перекриття тощо).

Спектр методів неруйнівного контролю можна доповнити інфрачервоними, електричними, тепловими та іншими інструментами. При застосуванні кожної методики потрібно придбати відповідне обладнання, експлуатація здійснюється з дотриманням правил безпеки та особливостей, зазначених виробником в інструкції.

Популярність методів неруйнівного контролю пов’язана з тим, що дослідницька процедура не вимагає руйнування конструкцій або взяття зразків для лабораторного дослідження. Спеціалісти можуть одразу на місці встановити потрібні показники та значення, щоб пришвидшити отримання результатів. При цьому якість та точність діагностики залишаються на високому рівні, якщо купити перевірені інструменти в інтернет-магазині SIMVOLT та розуміти особливості їхнього грамотного використання.

 

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть