Українські полярники показали надзвичайний сніг у Антарктиді

Источник: perec.info
Українські полярники показали надзвичайний сніг у Антарктиді

Український науковець-біолог Андрій Зотов, член Антарктичної експедиції, надіслав незвичайні фотографії з Шостого континенту, які опублікувало Міністерство освіти і науки на своїй сторінці в Facebook, і розповів про природу цього дива.

"Уже кілька тижнів українська антарктична станція "Академік Вернадський" оточена… малиновим снігом!" - розповідається на сторінці. Втім, лякатися цього не варто.

Звідки він та чому такий колір? Цікаве забарвлення снігу дають мікроскопічні снігові водорості. Вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.

"Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати. Оскільки, крім зеленого пігменту - хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями ніби від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання", - пояснюють науковці.

"Цвітіння" снігу сприяє зміні клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей.

З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і "цвітіння" снігу припиняється.

Цікаво, що таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще і в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах, уточнили в МОН.

Інформація викликала жваві відгуки у читачів сторінки - науковців і вчителів. Надзвичайно цікава, вона, втім, була названа трохи жахливою - через колір снігу.

Температура в Антарктиді піднялася до рекордних значень. Термометр аргентинської станції зареєстрував покази у 18,3 градуси Цельсія, що на цілих 0,8 градуса більше, ніж попередній рекорд, повідомляє The Guardian.

До цього температура досягла рекордних значень у березні 2015 року, тоді температура досягла 17,5 градусів Цельсія.

Станція Есперанса розташовується на Антарктичному півострові - це область, яка як би вказує на Південну Америку. Це один з регіонів Землі, який швидше всього нагрівається. Температура тут піднялася майже на три градуси Цельсія за останні 50 років. Майже всі льодовики регіону тануть.

"Звичайно, запис повинен бути перевірений, але в очікуванні цих перевірок, ми вважаємо, що це абсолютно достовірний запис, і що термометр станції знаходиться в хорошому стані", - заявив фахівець з клімату в Університеті Вікторії у Веллінгтоні Джеймс Ренвік.

Він також додав, що показники вражають, оскільки минуло лише п'ять років з моменту встановлення попереднього рекорду і температура піднялася майже на градус вище. Це ознака того, що температура в регіоні піднімається набагато швидше, ніж у інших регіонах.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть