В Україні поступово закриватимуть інтернати: де житимуть вихованці дитячих установ

Источник: perec.info
интернаты
В Україні поступово закриватимуть інтернати: де житимуть вихованці дитячих установ

Експерти прогнозують, що карантин пришвидшить закриття інтернатів. Уже цього року близько пів сотні інтернатів мають ліквідувати, а дітей повернути до батьків. Нині там нараховують до 100 тисяч вихованців по всій Україні.

Журналісти перевірили на прикладі одного закритого інтернату як живеться дітям, які з установи повернулися додому.

11,5 га території, кілька величезних будівель і 63 дитини вихованці - так доживала віку школа-інтернат у Житомирській області, яка рік тому потрапила під скорочення. У подібних закладах нині нараховують майже 100 тисяч вихованців по всій Україні.

Восьмикласник Дмитро повернувся в родину, після того як інтернат, у якому він перебував, закрили. Мама з алкогольним отруєнням усе частіше потрапляє до лікарні. Замість мами - старша сестра, яка сама пройшла інтернат, проте і вона не може влаштувати своє життя: у свої 19 років встигла вже вийти заміж і розлучитись. За інтернатом і брат, і сестра сумують.

"Там була дружня атмосфера, вчителі дуже хороші... П'ять разів на день годували. Куди дітям діватися, якщо сім'я неблагополучна?" - говорить Дмитро.

Реформа інтернатної системи в Україні триває уже третій рік і передбачає, що інтернати за 10 років відживуть самі собою, а діти зможуть жити в родинах чи наближених до сім'ї умовах. Проте поки родин, куди б з інтернату неблагополучних дітей направляли, у країні бракує. Громади ж, які отримують дітей після закриття інтернатів, часто не знають, як їм допомогти.

Дмитрику з інтернату допомагає селищна голова особисто. Проте доля його старшої сестри - приклад шкоди інтернату для дитини, вважають експерти. Вони наполягають, що хлопчика до дитячої установи повертати не можна.

Одразу двоє дітей з інтернату повернулись в багатодітну родину Пархомчуків. Закриттю закладу тут не зраділи, бо усім було зручно. Проте життя без інтернату швидко налагодили, зізнається сама дев'ятикласниця Мирослава.

"Більш погано для тих, в кого батьки вживали алкоголь", - говорить дівчинка.

Мама чотирьох дітей зазначає, що віддала дітей до інтернату, бо фінансово не витягувала.

"Я здала в інтернат, тому що у мене три школярі були. Нам треба було платити за харчування... То у мене старший залишився, а двох я перевела в інтернат", - говорить жінка.

Нині дітям у гімназії поруч із домом запропонували безкоштовне харчування і мама зітхнула з полегшенням, а діти стали більше часу проводити із сім'єю.

Реформу інтернатів проводять, щоб діти залишались ближче до сім'ї, а не виростали віддаленими у закритих закладах.

Поки що в Україні працює майже 600 інтернатів. Щороку на їхнє фінансування виділяють понад 10 мільярдів гривень, гроші ідуть не на дитину, а на опалення, будівлі, стіни.

Очікується, що до 2026 року не залишиться жодного великого інтернату, а діти зможуть виростати у сім'ях.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть