Арктиці загрожують дощі та вимирання деяких тварин через глобальне потепління

Источник: perec.info
Арктиці загрожують дощі та вимирання деяких тварин через глобальне потепління

Учені канадського університету Манітоби з'ясували, що Арктиці загрожують дощі замість снігу та вимирання деяких тварин через глобальне потепління.

Про це повідомляє The Guardian.

Вчені стверджують, що дощ замінить сніг, як найбільш поширений вид опадів в Арктиці, тому що кліматична криза нагріває північну крижану шапку планети.

Згідно з результатами дослідження канадських вчених, наразі в Арктиці вже випадає більше дощу, ніж снігу. Однак зміна опадів у регіоні відбудеться на десятиліття швидше, ніж передбачалося - після того, як температура в світі підніметься на 3 градуси.

Обіцянки, дані країнами на недавньому саміті Cop26, можуть утримати підвищення температури до катастрофічного рівня 2,4C, але тільки якщо ці обіцянки будуть виконані.

Навіть якщо підвищення глобальної температури збережеться на рівні 1,5 або 2C, у районах Гренландії та Норвезького моря, як і раніше, переважатимуть дощі.

Внаслідок цього будуть вимирати деякі види тварин, зокрема дикі карібу, північні олені і вівцебики. Через те, що опади у вигляді дощу на поверхні землі будуть перетворюватися в лід, тварини скоріш за все позбудуться можливості харчуватися.

За словами дослідників, наслідки переходу будуть "серйозними" - від прискорення глобального потепління та підвищення рівня моря до танення вічної мерзлоти, просідання доріг та масового голоду північних оленів та карибу у регіоні. Вчені вважають, що швидке нагрівання в Арктиці може також посилити екстремальні погодні явища, такі як повені та хвилі тепла в Європі, Азії та Північній Америці.

Вчені вже згодні з тим, що в майбутньому кількість опадів в Арктиці значно збільшиться, оскільки все більше води випаровується з тепліших і вільніших від льоду морів.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть